Side 2 af 2 FørsteFørste 12
Viser resultater 11 til 13 af 13
  1. #11
    madeinrussia
    Guest

    Standard

    > din bedste ven her, anyhow ville lige informere dig om at §1.3 Vidergivelse
    > af konti måske er forældet? man skifter jo selv email adresse.
    >
    > Dog insisterer MH på server 3 at jeg kontakter dig selvom jeg er "kommet
    > til" at ordne det udenom dig
    > Jeg har smidt min konto ( til en ven der ikke har nogen ) ændret mail & kode
    >
    > og fået en anden konto hvor han har ændret mail til min mail.
    >
    > min tidligere konto er **** server 3
    > Min nye er **** server 3
    >
    > Vil rigtig godt have svar på om det er den rigtige måde at gøre det på.


    Vis detaljer 26. nov. (3 dage siden)


    Svar


    -Slettet-
    Last edited by Ridder Huma; 30-11-2008 at 09:48.

  2. #12
    Spydmand ma1974's Avatar
    Tilmeldingsdato
    Mar 2007
    Geografisk Sted
    sydsjælland
    Alder
    47
    Indlæg
    1.637

    Angry

    Citat Oprindeligt Skrevet af madeinrussia Vis Indlæg

    Miel DK Admin
    Travian Team
    For det første er jeg helt sikker på Miel er henrykt NOT over du viser en konkret sag i strid med §8.3 og uden hans tilladelse citerer ham...

    For det andet, da du kontaktede Miel og fik hans tilladelse til at i har skiftet kontoen på den nævnte måde, er du da 110% sikker på han ikke noterede det i din hemmelige filer bag brugerfladen på din konto, og du dermed har fået tilladelse af ham?

    Tror du virkelig seriøst at:

    a) en MH frit kan vælge hvilke brugere der skal overholde hvilke regler hvornår? At han/hun har beføjelser til at lave tilsvarende tilladelser og undtage dig fra §1.3 som Miel har gjort i dit tilfælde?

    Eller tror du at

    b)Miel har mere at skulle have sagt end en MH fordi han er Admin og derfor er et trin længere oppe på rangstigen og enhver MH der kommer i en penibel situation er nødt til at henvise til ham?

    Så længe Admin ikke har ændret §1.3 er den gældende! medmindre man har en anden personlig aftale med Admin
    CENSUR
    du har ikke ret til at skrive ma1974 nogen som helst steder på dette forum!

  3. #13
    Forum Administrator Ridder Huma's Avatar
    Tilmeldingsdato
    Jun 2007
    Geografisk Sted
    Holstebro
    Alder
    31
    Indlæg
    8.511

    Standard

    Konkretsag slettet. Så længe §1.3 står der på den måde, så er den gældene.


    -Låst-

    Har du et spørgsmål? Du kan finde svaret her: T4 Answers
    Nyttige links: Spilleregler, Forumregler, Server Status, Changelog og Hall of Fame.

    Medlemmer af Travian-Teamet arbejder på frivillig basis og er derfor ikke tilgængelige 24 timer i døgnet.

Side 2 af 2 FørsteFørste 12

Tilsvarende Tråde

  1. overtagelse af anden bruger?
    By mille_tango in forum Spørgsmål
    Besvarelser: 4
    Sidste Indlæg: 01-04-2009, 20:15
  2. guld bruger og ikke guld bruger
    By sr.knak in forum Arkiv
    Besvarelser: 23
    Sidste Indlæg: 07-03-2009, 20:47
  3. Overtagelse af by
    By Enork in forum Spørgsmål
    Besvarelser: 8
    Sidste Indlæg: 12-03-2008, 08:28
  4. overtagelse af landsby = udslettelse af bruger?
    By lilbabs in forum Spørgsmål
    Besvarelser: 7
    Sidste Indlæg: 14-12-2007, 13:34
  5. overtagelse af ambasaden efter slettet bruger
    By GHOSTEREN in forum Spørgsmål
    Besvarelser: 1
    Sidste Indlæg: 30-10-2007, 20:29

Tags i denne Tråd

Regler for Indlæg

  • Du kan ikke oprette nye tråde
  • Du kan ikke besvare indlæg
  • Du kan ikke tilføje vedhæftninger
  • Du kan ikke ændre dine indlæg
  •