Runde VIII

Startdato:  31.07.2015

Slutdato:   16.03.2016

Version: T4.4

Hastighed: 1x

Spilverdens alder: 230

Troppe hastighed: 1x

Romere: 42 (36,5%)

Germanere: 19 (16,5%)

Gallere: 53 (46,1%)

Vinderen af denne runde

Adiict

Alliance: SKAT

WW-navn: SKATTEØEN



De 13 Verdensvidundere

Spiller: Adiict

Alliance: SKAT

WW-navn: SKATTEØEN

Trin: 100

Spiller: Natarer

Alliance:

WW-navn: -

Trin: 0

Spiller: Natarer

Alliance:

WW-navn: -

Trin: 0

Spiller: Natarer

Alliance:

WW-navn: -

Trin: 0

Spiller: Lazer

Alliance: ABC

WW-navn: Sorte Penge

Trin: 0

Spiller: Natarer

Alliance:

WW-navn: -

Trin: 0

Spiller: MrNiceGuy

Alliance: SKAT

WW-navn: MrNiceGuys WW

Trin: 0

Spiller: Natarer

Alliance:

WW-navn: -

Trin: 0

Spiller: Natarer

Alliance:

WW-navn: -

Trin: 0

Spiller: Natarer

Alliance:

WW-navn: -

Trin: 0

Spiller: Natarer

Alliance:

WW-navn: -

Trin: 0

Spiller: Natarer

Alliance:

WW-navn: -

Trin: 0

Spiller: Natarer

Alliance:

WW-navn: -

Trin: 0



De 13 byggeplaner

Spiller: Adiict

Alliance: SKAT

Spiller: turen

Alliance: SKAT

Spiller: Natarer

Alliance: -

Spiller: Terp den gæve

Alliance: ABC

Spiller: Lazer

Alliance: ABC

Spiller: Natarer

Alliance: -

Spiller: Bumblebee

Alliance: SKAT

Spiller: Natarer

Alliance: -

Spiller: Natarer

Alliance: -

Spiller: Natarer

Alliance: -

Spiller: Natarer

Alliance: -

Spiller: Natarer

Alliance: -

Spiller: Natarer

Alliance: -



De 10 største spillere (indb.)
SpillerBefolkningLandsbyer
1.LOKE3962338
2.Farm mig2937231
3.hec2545331
4.Wilkos2510932
5.Adiict2489427
6.Tony2352928
7.ifi2253828
8.MrNiceGuy2229826
9.El Oso2086327
10.Terp den gæve1924425


De 10 mest succesfulde angribere
SpillerPoint
1.Xenons1622840
2.MrNiceGuy912398
3.Addict838010
4.Wilkos793095
5.Farm mig708469
6.The B Blodtud654833
7.qwert557101
8.Soda399985
9.Netflix390713
10.Tony378289


De 10 mest succesfulde forsvarere
SpillerPoint
1.Adiict4920209
2.Lazer1667507
3.Hell471376
4.powerslave361563
5.Jeiko265147
6.Majestix168535
7.guldflip161398
8.Biohazard155284
9.Henhauser114619
10.gnavpotte107080


De 10 største helte
SpillerTrinErfaring
1.Xonons2171189094
2.MrNiceGuy2141160404
3.Adiict2071084285
4.Farm mig186876318
5.Wilkos186875194
6.LOKE176782886
7.qwert166696227
8.The B Blodtud160646593
9.slapaf158634185
10.Netflix151577634


De 10 største alliancer (indb.)
AllianceBefolkningSpillere
1.SKAT71628746
2.CIMB18094721
3.ABC359483
4.+HA-331133
5.M&M 297262
6.KES118241
7.Gambit77122
8.ihh75912
9.GÆT67361
10.N48041


De 10 bedste alliancer (angreb)
AlliancePoint
1.SKAT9455874
2.CIMB1138280
3.Gambit884131
4.M&M 412697
5.ABC369987
6.+HA-157764
7.Wulf57231
8.LM47621
9.KES32667
10.N17916


De 10 bedste alliancer (forsvar)
AlliancePoint
1.SKAT5573645
2.ABC1757997
3.CIMB1649548
4.+HA-557938
5.Gambit286675
6.LM121222
7.GÆT80980
8.M&M 70548
9.N64961
10.Wulf63609


De 10 største romere
SpillerBefolkningLandsbyer
1.Farm mig2937231
2.Tony2352928
3.MrNiceGuy2229826
4.El Oso2086327
5.Soda1847623
6.Heraklit1729624
7.Romolus Maximus1702825
8.Monster1635520
9.Argon1231494921
10.sims1462521


De 10 største germanere
SpillerBefolkningLandsbyer
1.Wilkos2510932
2.Adiict2489427
3.Hededam1899324
4.Xenons1730420
5.qwert1538722
6.Peter1515521
7.turen1345318
8.The B Blodtud1327321
9.Banditten061238219
10.TheColonel1237419


De 10 største gallere
SpillerBefolkningLandsbyer
1.LOKE3962338
2.hec2253828
3.jfj3100832
4.Terp den gæve1924425
5.Romedinho1868426
6.MacDuff1864225
7.Lazer1548221
8.Pebe1548121
9.Majestix1471418
10.slapaf1425819