Runde XXII

Startdato:  16.09.2015

Slutdato:   16.12.2015

Version: T4.4

Hastighed: 3x

Spilverdens alder: 92

Troppe hastighed: 2x

Romere: 113 (31,2%)

Germanere: 80 (22,1%)

Gallere: 168 (46,4%)

Vinderen af denne runde

Karl Heinz

Alliance: ~LH~

WW-navn: Luftens helte



De 13 Verdensvidundere

Spiller: Karl Heinz

Alliance: ~LH~

WW-navn: Luftens helte

Trin: 100

Spiller: jstclkdabtn

Alliance: NW

WW-navn: THE SEVEN KINGDOMS

Trin: 73

Spiller: Natarer

Alliance: -

WW-navn: Verdensvidunder

Trin: 20

Spiller: Natarer

Alliance: -

WW-navn:

Trin: 0

Spiller: Natarer

Alliance: -

WW-navn:

Trin: 0

Spiller: ED209

Alliance: 2

WW-navn: Jogge noob

Trin: 0

Spiller: Natarer

Alliance: -

WW-navn:

Trin: 0

Spiller: Natarer

Alliance: -

WW-navn:

Trin: 0

Spiller: Natarer

Alliance: -

WW-navn:

Trin: 0

Spiller: Natarer

Alliance: -

WW-navn:

Trin: 0

Spiller: Natarer

Alliance: -

WW-navn:

Trin: 0

Spiller: Natarer

Alliance: -

WW-navn:

Trin: 0

Spiller: Natarer

Alliance: -

WW-navn:

Trin: 0



De 13 byggeplaner

Spiller: Natarer

Alliance: -

Spiller: Zulo

Alliance: NW

Spiller: Natarer

Alliance: -

Spiller: Kvik

Alliance: ~LH~

Spiller: straw

Alliance: NW

Spiller: Natarer

Alliance: -

Spiller: Natarer

Alliance: -

Spiller: trilleren

Alliance: ~LH~

Spiller: Karl Heinz

Alliance: ~LH~

Spiller: Natarer

Alliance: -

Spiller: jstclkdabtn

Alliance: NW

Spiller: Natarer

Alliance: -

Spiller: Natarer

Alliance: -



De 10 største spillere (indb.)
SpillerBefolkningLandsbyer
1.Kvik4035644
2.Bloodshed3960943
3.sunnen3361542
4.Oberst Lynild2960033
5.solo2537532
6.Rhymenoceros2467428
7.BALOO2322832
8.Börje Salming2193629
9.straw2188529
10.JoS2157434


De 10 mest succesfulde angribere
SpillerPoint
1.Bloodshed2132882
2.blindfold1332803
3.Kvik1325554
4.Jogge1059852
5.ED2091022867
6.Porry Hatter935680
7.Oberst Lynild880528
8.Don Karnage757990
9.Kramp750635
10.Spencer Reid736256


De 10 mest succesfulde forsvarere
SpillerPoint
1.jstclkdabtn12759378
2.Karl Heinz12301756
3.Bloodshed1021068
4.Jogge733468
5.Harlequin649534
6.SexyBrothers531600
7.ED209520566
8.emteking482950
9.Husfred446669
10.Luffe17319548


De 10 største helte
SpillerTrinErfaring
1.Bloodshed3042328140
2.ED2092902121692
3.Porry Hatter2521594209
4.Jogge2361405249
5.Kvik2301332605
6.straw2171190417
7.blindfold2071086029
8.pes2041055280
9.Bøllemis2011018670
10.Oberst Lynlind197983510


De 10 største alliancer (indb.)
AllianceBefolkningSpillere
1.NW60946154
2.~LH~53160743
3.Navle927235
4.2312963
5.F. U. 1253751
6.F. U. 2219361
7.300216274
8.NG197901
9.WM185951
10.MGP164641


De 10 bedste alliancer (angreb)
AlliancePoint
1.~LH~8723282
2.NW7374294
3.21610830
4.WM1248511
5.Sexy362695
6.Navle355166
7.Ham Selv307995
8.NP253035
9.OUT180896
10.H.John136958


De 10 bedste alliancer (forsvar)
AlliancePoint
1.NW16792946
2.~LH~14919551
3.Ham Selv605713
4.WM586588
5.2535622
6.NVMO249753
7.Navle177978
8.NP164866
9.AKS155374
10.Sexy132702


De 10 største romere
SpillerBefolkningLandsbyer
1.Bloodshed3960943
2.sunnen3361542
3.Oberst Lynild2960033
4.solo2537532
5.Rhymenoceros2467428
6.BALOO2322832
7.straw2188529
8.JoS2157434
9.Spencer Reid1979025
10.Ulla1940025


De 10 største germanere
SpillerBefolkningLandsbyer
1.Kvik4035644
2.Börje Salming2193629
3.JustForFun2049628
4.jstclkdabtn2014024
5.Karl Heinz1825221
6.blindfold1818522
7.Porry Hatter1736226
8.Unknownngg1679624
9.Don Karnage1639525
10.pes1579521


De 10 største gallere
SpillerBefolkningLandsbyer
1.Kaos2121228
2.Morgian2027024
3.Bøllemis1673424
4.Snøvsen1650822
5.Rossi1646424
6.Joan1628520
7.morten3121620521
8.mickey1578620
9.Rebekka Clausen1575222
10.Tarzan1497522