Runde VIII

Startdato:  22.04.2015

Slutdato:   08.12.2015

Version: T4.4

Hastighed: 1x

Spilverdens alder: 231

Troppe hastighed: 1x

Romere: 85 (33,6%)

Germanere: 47 (18,6%)

Gallere: 120 (47,4%)

Vinderen af denne runde

JesperEvy

Alliance: BV

WW-navn: Valhalla



De 13 Verdensvidundere

Spiller: JesperEvy

Alliance: BV

WW-navn: Valhalla

Trin: 100

Spiller: Polle

Alliance: G I G

WW-navn: Himmelbjerget

Trin: 34

Spiller: Natarer

Alliance: -

WW-navn:

Trin: 0

Spiller: Natarer

Alliance: -

WW-navn:

Trin: 0

Spiller: Natarer

Alliance: -

WW-navn:

Trin: 0

Spiller: Natarer

Alliance: -

WW-navn:

Trin: 0

Spiller: Cat-woman

Alliance: Senses

WW-navn: ♥♥♥ With love ♥♥♥

Trin: 0

Spiller: Natarer

Alliance: -

WW-navn:

Trin: 0

Spiller: Natarer

Alliance: -

WW-navn:

Trin: 0

Spiller: Natarer

Alliance: -

WW-navn:

Trin: 0

Spiller: Natarer

Alliance: -

WW-navn:

Trin: 0

Spiller: Natarer

Alliance: -

WW-navn:

Trin: 0

Spiller: Natarer

Alliance: -

WW-navn:

Trin: 0



De 13 byggeplaner

Spiller: Polle

Alliance: G I G

Spiller: Natarer

Alliance: -

Spiller: Natarer

Alliance: -

Spiller: Natarer

Alliance: -

Spiller: Acid.Burn

Alliance: BV

Spiller: Peden

Alliance: BV

Spiller: Blossom

Alliance: BV

Spiller: Natarer

Alliance: -

Spiller: Natarer

Alliance: -

Spiller: Natarer

Alliance: -

Spiller: JesperEvy

Alliance: BV

Spiller: JesperEvy

Alliance: BV

Spiller: Kylle Rylle

Alliance: Senses



De 10 største spillere (indb.)
SpillerBefolkningLandsbyer
1.Kiddo2869133
2.Homie2862431
3.EvyJesper2849831
4.Frigga2454430
5.anker2443027
6.Blossom2257826
7.Peden2249028
8.Hippo2176026
9.Dirty Harry2144827
10.JesperEvy2108325


De 10 mest succesfulde angribere
SpillerPoint
1.Kiddo859067
2.Hippo852879
3.EvyJesper769275
4.Wonderchild627770
5.Blossom616831
6.Skidtknægt410157
7.Blue Hors340830
8.Peden339889
9.kuku319501
10.Kylle Rylle304212


De 10 mest succesfulde forsvarere
SpillerPoint
1.JesperEvy5917102
2.Cat-woman4531079
3.Polle460360
4.Frigga238314
5.Tintin235397
6.LaChrissen168608
7.Hagbard166914
8.Blossom136292
9.bamsefar132271
10.træbenet120865


De 10 største helte
SpillerTrinErfaring
1.Kiddo2141153682
2.EvyJesper2081095900
3.Wonderchild190907972
4.Hippo1798007949
5.Blossom177794452
6.Blue Hors167708577
7.JesperEvy166695151
8.Havelågen151580544
9.Homie150569645
10.bamsefar148551427


De 10 største alliancer (indb.)
AllianceBefolkningSpillere
1.BV57149638
2.Senses45416543
3.G I G539834
4.TGJ457244
5.Imperiet356046
6.HUNGARY279194
7.GG218023
8.KFS199602
9.ObC186142
10.The Army1222512


De 10 bedste alliancer (angreb)
AlliancePoint
1.BV7195172
2.Senses2665056
3.DFZ1009243
4.G I G870475
5.S365685
6.HUNGARY266280
7.Lion185761
8.GG132729
9.KFS129314
10.Imperiet125197


De 10 bedste alliancer (forsvar)
AlliancePoint
1.BV6775262
2.Senses6617072
3.S618259
4.G I G498255
5.DFZ128687
6.Imperiet113329
7.VH64805
8.The Army50968
9.GG50839
10.O.O.E.P48860


De 10 største romere
SpillerBefolkningLandsbyer
1.EvyJesper2849831
2.Frigga2454430
3.anker2443027
4.Blossom2257826
5.Traveller2105230
6.ETBEN2069623
7.capri1862726
8.InkognitoCPH1815322
9.Kylle Rylle1797426
10.Madsen1321754323


De 10 største germanere
SpillerBefolkningLandsbyer
1.Kiddo2869133
2.Peden2249028
3.bamsefar1893326
4.Blue Hors1884727
5.MC20151413921
6.Mad_Cookie1257318
7.dansken1150017
8.Cat-woman1067014
9.Prut916414
10.bagg895016


De 10 største gallere
SpillerBefolkningLandsbyer
1.Homie2862431
2.Hippo2176026
3.Dirty Harry2144827
4.JesperEvy2108325
5.Hjalte2074724
6.Acid.Burn1989824
7.munk1869524
8.The_African1704219
9.Lai yuen1635622
10.Kuk Kuk1630524