Viser resultater 1 til 1 af 1
  1. #1
    Forum Administrator Ridder Huma's Avatar
    Tilmeldingsdato
    Jun 2007
    Geografisk Sted
    Holstebro
    Alder
    30
    Indlæg
    8.511

    Standard Runde 21 - Vundet af Natarer

    Runde XXI

    Startdato:  06.04.2015

    Slutdato:   02.08.2015

    Version: T4.4

    Hastighed: 3x

    Antal dage: 119

    Troppe hastighed: 2x

    Romere: 151 (38,1%)

    Germanere: 90 (22,7%)

    Gallere: 154 (38,9%)

    Vinderen af denne runde

    Natarer

    Alliance: -

    WW-navn: Verdensvidundere



    De 14 Verdensvidundere

    Spiller: Natarer

    Alliance: -

    WW-navn: Verdensvidundere

    Trin: 100

    Spiller: goco

    Alliance: 57.ALAY™

    WW-navn: 57. ALAY ANISINA

    Trin: 73

    Spiller: Kent

    Alliance: FF

    WW-navn: Ukraine

    Trin: 39

    Spiller: inspektor

    Alliance: 57.ALAY™

    WW-navn: 57.ALAY™

    Trin: 14

    Spiller: MTO

    Alliance: DIRILIS

    WW-navn: I LOVE DENMARK

    Trin: 4

    Spiller: lassiedog719

    Alliance: HL

    WW-navn: Black Rabit

    Trin: 4

    Spiller: Sleeping

    Alliance: MI

    WW-navn: We did try :-)

    Trin: 1

    Spiller: Natarer

    Alliance: -

    WW-navn:

    Trin: 0

    Spiller: Natarer

    Alliance: -

    WW-navn:

    Trin: 0

    Spiller: Natarer

    Alliance: -

    WW-navn:

    Trin: 0

    Spiller: bobs8600

    Alliance: -

    WW-navn: HL NOOOB

    Trin: 3

    Spiller: Natarer

    Alliance: -

    WW-navn:

    Trin: 0

    Spiller: Natarer

    Alliance: -

    WW-navn:

    Trin: 0

    Spiller: Natarer

    Alliance: -

    WW-navn: DEPRESE

    Trin: 0



    De 13 byggeplaner

    Spiller: inspektor

    Alliance: 57.ALAY™

    Spiller: Hypatia

    Alliance: MI

    Spiller: dede

    Alliance: 57.ALAY™

    Spiller: PASABARA

    Alliance: 57.ALAY™

    Spiller: lassiedog719

    Alliance: HL

    Spiller: Fate

    Alliance: DIRILIS

    Spiller: Era

    Alliance: Hjelpsom

    Spiller: Sleeping

    Alliance: MI

    Spiller: Click

    Alliance: HL

    Spiller: goco

    Alliance: 57.ALAY™

    Spiller: Kent

    Alliance: FF

    Spiller: MTO

    Alliance: DIRILIS

    Spiller: Natarer

    Alliance: -



    De 10 største spillere (indb.)
    SpillerBefolkningLandsbyer
    1.Miley Dyrus5101950
    2.jajoh5041050
    3.inspektor4712452
    4.The-VK Happy4164842
    5.frank gallegher4159146
    6.Molbohajen3724442
    7.ekk3164936
    8.Ørkenens sønner2963532
    9.Sun Tsu2960932
    10.FireFly2955237


    De 10 mest succesfulde angribere
    SpillerPoint
    1.inspektor4145541
    2.Miley Dyrus2931379
    3.Ørkenens sønner1958449
    4.Kent1735777
    5.Farmgottes1506149
    6.Brainwashed1499277
    7.PopoPirat1376190
    8.Savage1122033
    9.FullRulle1072202
    10.goco1052039


    De 10 mest succesfulde forsvarere
    SpillerPoint
    1.Sleeping17278918
    2.goco15819342
    3.MTO12636107
    4.lassiedog7194188364
    5.Kent1899008
    6.Miley Dyrus1538095
    7.Ørkenens sønner1100152
    8.Farmgottes839143
    9.Sophia731400
    10.Savage699724


    De 10 største helte
    SpillerTrinErfaring
    1.inspektor4795766216
    2.Miley Dyrus3763546656
    3.Ørkenens sønner3082384356
    4.Kent2942181042
    5.PopoPirat2912128682
    6.Cardinal2832016340
    7.Brainwashed2801975826
    8.goco2651772016
    9.Doc Hammer2511582869
    10.PASABARA2471543329


    De 10 største alliancer (indb.)
    AllianceBefolkningSpillere
    1.57.ALAY™49635840
    2.DIRILIS42429248
    3.FF35253921
    4.HL30509224
    5.MI21908123
    6.Kaos1386837
    7.APC11822011
    8.DP439082
    9.xyz372441
    10.NNFort363402


    De 10 bedste alliancer (angreb)
    AlliancePoint
    1.HL11013268
    2.57.ALAY™9815335
    3.FF7310370
    4.Kaos6801720
    5.DIRILIS4333534
    6.MI2772941
    7.TÜRKiYE2582351
    8.DP22162546
    9.APC1158869
    10.DGT826411


    De 10 bedste alliancer (forsvar)
    AlliancePoint
    1.MI18330274
    2.57.ALAY™17475851
    3.DIRILIS13676661
    4.HL8148042
    5.FF5851253
    6.Kaos3282317
    7.TÜRKiYE997222
    8.T454836
    9.APC422308
    10.DGT398216


    De 10 største romere
    SpillerBefolkningLandsbyer
    1.frank gallegher4159146
    2.Molbohajen3724442
    3.Ørkenens sønner2963532
    4.Zoologisk Have2837734
    5.Infestor2800432
    6.kafkasya2761334
    7.Moonlight2579433
    8.Machine2485329
    9.StableBoy2444934
    10.Doc Hammer2431730


    De 10 største germanere
    SpillerBefolkningLandsbyer
    1.inspektor4712452
    2.ekk3164936
    3.Sun Tsu2960932
    4.Bøllen2666030
    5.goco2275230
    6.SonicBoy2218828
    7.asilyürek2180932
    8.ParaDizoo2091826
    9.Woned1953328
    10.big viking1952027


    De 10 største gallere
    SpillerBefolkningLandsbyer
    1.Miley Dyrus5101950
    2.jajoh5041050
    3.The-VK Happy4164842
    4.FireFly2955237
    5.jfj2930735
    6.Morgian2478328
    7.Bølle2403834
    8.bobs86002340129
    9.kødkage2300532
    10.Scar2097628
    Last edited by Ridder Huma; 02-08-2015 at 13:41. Begrundelse: ændring af smiliy så den ikke vises som billede

    Har du et spørgsmål? Du kan finde svaret her: T4 Answers
    Nyttige links: Spilleregler, Forumregler, Server Status, Changelog og Hall of Fame.

    Medlemmer af Travian-Teamet arbejder på frivillig basis og er derfor ikke tilgængelige 24 timer i døgnet.

Tilsvarende Tråde

  1. [DK1] Runde 8 - Vundet af Natarer
    By Ridder Huma in forum Server 1
    Besvarelser: 0
    Sidste Indlæg: 20-10-2014, 14:43
  2. [DK2] Runde 7 - Vundet af LPV
    By Ridder Huma in forum Server 2
    Besvarelser: 0
    Sidste Indlæg: 28-06-2014, 19:51
  3. [DK4] Runde 6 - Vundet af PSH
    By Ridder Huma in forum Server 4
    Besvarelser: 0
    Sidste Indlæg: 23-03-2014, 23:45
  4. [DK3] Runde 6 - Vundet af VK
    By Ridder Huma in forum Server 3
    Besvarelser: 0
    Sidste Indlæg: 26-11-2013, 13:15
  5. [DK1] Runde 7 - Vundet af DOH
    By Ridder Huma in forum Server 1
    Besvarelser: 0
    Sidste Indlæg: 02-10-2013, 19:16

Regler for Indlæg

  • Du kan ikke oprette nye tråde
  • Du kan ikke besvare indlæg
  • Du kan ikke tilføje vedhæftninger
  • Du kan ikke ændre dine indlæg
  •