Runde VIII

Startdato:  22.10.2014

Slutdato:   11.06.2015

Version: T4.4

Hastighed: 1x

Antal dage: 233

Troppe hastighed: 1x

Romere: 120 (35,5%)

Germanere: 65 (19,2%)

Gallere: 152 (45%)

Vinderen af denne runde

Jamais Arriere

Alliance: TSH

WW-navn: Hakuna Matata



De 13 Verdensvidundere

Spiller: Jamais Arriere

Alliance: TSH

WW-navn: Hakuna Matata

Trin: 100

Spiller: Badsanta

Alliance: SWC

WW-navn: Missekatten

Trin: 59

Spiller: Natarer

Alliance:

WW-navn:

Trin: 0

Spiller: Natarer

Alliance:

WW-navn:

Trin: 0

Spiller: Natarer

Alliance:

WW-navn:

Trin: 0

Spiller: Natarer

Alliance:

WW-navn:

Trin: 0

Spiller: Natarer

Alliance:

WW-navn:

Trin: 0

Spiller: Natarer

Alliance:

WW-navn:

Trin: 0

Spiller: Natarer

Alliance:

WW-navn:

Trin: 0

Spiller: Natarer

Alliance:

WW-navn:

Trin: 0

Spiller: Natarer

Alliance:

WW-navn:

Trin: 0

Spiller: Natarer

Alliance:

WW-navn:

Trin: 0

Spiller: Natarer

Alliance:

WW-navn:

Trin: 0



De 13 byggeplaner

Spiller: Natarer

Alliance:

Spiller: emoller

Alliance: DNS

Spiller: Colonel Alagos

Alliance: TSH

Spiller: Veimord

Alliance: DNS

Spiller: Natarer

Alliance:

Spiller: Natarer

Alliance:

Spiller: Natarer

Alliance:

Spiller: Natarer

Alliance:

Spiller: Hollywood

Alliance: TSH

Spiller: Natarer

Alliance:

Spiller: Badsanta

Alliance: SWC

Spiller: iron wolf

Alliance: SWC

Spiller: Simulation

Alliance: KoD



De 10 største spillere (indb.)
SpillerBefolkningLandsbyer
1.Jamais Arriere3113436
2.Thunder Gunder2775631
3.ovasD2717037
4.Colonel Alagos2686630
5.Webber2479232
6.Gaia2410929
7.Badsanta2371928
8.Cloos&søn 2362829
9.De Gea2339230
10.Julius d æ2294527


De 10 mest succesfulde angribere
SpillerPoint
1.Badsanta1011833
2.Jamais Arriere968848
3.Mind Games581366
4.Soda471760
5.AbsolutAmalieN467858
6.ovasD437104
7.De ukendte433511
8.Gaia429505
9.Bim424894
10.Kagearm.392893


De 10 mest succesfulde forsvarere
SpillerPoint
1.Jamais Arriere8397034
2.Badsanta4343646
3.Hulken1130753
4.Sigma659825
5.ovasD476710
6.AbsolutAmalieN396157
7.Widukind369391
8.Lazershow340810
9.Abelour319861
10.Iris319315


De 10 største helte
SpillerTrinErfaring
1.Badsanta2231248906
2.Jamais Arriere2221243305
3.AbsolutAmalieN173760961
4.emoller168715767
5.Mind Games164682831
6.Bim163669433
7.KickAss158628985
8.HRK156613619
9.Spætten156612511
10.Kagearm.153591571


De 10 største alliancer (indb.)
AllianceBefolkningSpillere
1.TSH81176452
2.SWC71503451
3.DNS52648341
4.VA22832325
5.KoD19266513
6.8 Mile550153
7.DFF215841
8.LW205872
9.MM&I 190931
10.FLOT140311


De 10 bedste alliancer (angreb)
AlliancePoint
1.TSH6451856
2.SWC5905873
3.DNS4274914
4.KoD1987768
5.TK1940594
6.VA1015797
7.8 Mile605523
8.FLOT341340
9.NHA263669
10.LW196302


De 10 bedste alliancer (forsvar)
AlliancePoint
1.SWC8280135
2.TSH3575620
3.DNS3323022
4.VA1329327
5.KoD762593
6.TK191546
7.8 Mile81060
8.MM&I 73546
9.NF62400
10.FLOT53068


De 10 største romere
SpillerBefolkningLandsbyer
1.ovasD2717037
2.Colonel Alagos2686630
3.Webber2479232
4.GaiaGaia29
5.Julius d æ2294527
6.bonden2177128
7.Sigma2166624
8.Soda2150825
9.Davids2142627
10.Crupax2108125


De 10 største germanere
SpillerBefolkningLandsbyer
1.Jamais Arriere3113436
2.Badsanta2371928
3.De Gea2339230
4.Husaberg2158427
5.htf2019227
6.Ny-Far1979425
7.Spætten1910225
8.Bøllemis1905324
9.kynix1848225
10.AbsolutAmalieN1813023


De 10 største gallere
SpillerBefolkningLandsbyer
1.Thunder Gunder2775631
2.Cloos&søn 2362829
3.Montana2136427
4.jonte672135026
5.KickAss2131926
6.Ancient2105427
7.Torden2027126
8.FruGrumme2003126
9.Macduff1983524
10.Prins Edgar1951224